مقالات

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

مرد با دستگاه لیزر موهای زائد

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد با توجه به نوع پوست و رنگ مو برای هر فرد متفاوت می باشد. با این حال تکنولوژی های جدیدتر مانند لیزر تیتانیوم  به گونه ای طراحی شده اند که برای انواع پوست ها مناسب هستند و قادر به رفع موهای زائد با رنگ های مختلف می باشند که در این مقاله توضیح داده شده است.

 

امروزه لیزر موهای زائد به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه و دائمی برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن رواج یافته است. با این حال، با افزایش محبوبیت لیزردرمانی برای موهای زائد، تعداد دستگاههای موجود نیز افزایش یافته است و به همین دلیل شناخت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد اهمیت دارد .

در این مقاله ، انواع مختلف دستگاه های لیزر موهای زائد حرفه ای را مقایسه خواهیم کرد تا به شما کمک کند بدانید که بهترین دستگاه لیزر موی زائد کدام است و مناسبترین با توجه به نیاز های شما کدام است.همچنین به شما کمک خواهیم کرد تا بررسی عوامل مختلف بهترین دستگاه را انتخاب و خریداری نمایید.

فروشگاه سودامدیکا مجهز به نماد الکترونیکیست با خیال راحت خرید کنید ! مشاهده

عامل اول : نوع پوست و مو و انتخاب از بین انواع دستگاه لیزر موهای زائد

با وجود طیف گسترده ای از دستگاه های لیزر موهای زائد، تعیین اینکه کدام فناوری حرفه ای برای نیازهای شما بهتر است دشوار است. به طور کلی، بیشتر دستگاه های لیزر موهای زائد به رنگدانه پوست و رنگدانه مو متکی هستند. فناوری های لیزر موهای زائد رنگدانه های مو را هدف قرار می دهند، دمای ریشه های مو را به اندازه کافی بالا می برند تا فولیکول مو آسیب ببیند، بدون اینکه بر بافت اطراف تأثیر بگذارد.

به دلیل استفاده از اشعه لیزر غلیظ و قدرتمند، این امر به اندازه کافی به پیاز مو آسیب می رساند به طوری که مو دیگر قادر به رشد نیست و در نهایت پوستی صاف و بدون مو خواهید داشت. بسته به نوع پوست و موی هر بیمار، متخصص لیزر می تواند در انتخاب سیستم لیزر مناسب برای نیاز هر فرد راهنمایی کند. برخی از رایج ترین دستگاه های لیزر موهای زائد را شامل موارد زیر است.

 

۱- لیزر الکساندریت

دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite در لیزر موهای زائد ، سریع ، کارآمد و بی نظیر است. این سریعترین و بهترین دستگاه لیزر موجود در بازار است و برای درمان نواحی وسیعی از بدن در افرادی با رنگ پوست روشن تا زیتونی و برای هر دو نوع موی روشن تا متوسط ​​یک انتخاب مناسب است.

برای اینکه لیزر به طور موثر عمل کند، پالس ها باید سریع باشند که این باعث افزایش ناراحتی در طول درمان می شود. متوسط زمان مورد نیاز در هر جلسه درمانی برای ​​ لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت تقریباً ۳۰ دقیقه طول می کشد که این زمان بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد. بسیاری از افراد این دستگاه را انتخاب می کنند تا موها را از مناطق وسیع بدن به سرعت و با خیال راحت از بین ببرند.اما باید توچه داشت که قیمت این دستگاه بالاست.

 

۲- لیزر دایود

لیزر Diode 810 nm در طول درمان می تواند نور کوتاه و موج بلند را برای هر دو نوع موی روشن و متوسط ​​و بر روی انواع پوست روشن تا متوسط ​​ساطع کند. این فناوری لیزر به چندین جلسه درمانی کوتاه مدت و بدون فواصل زمانی نیاز دارد.

 

۳- لیزر روبی

Ruby Laser 695 nm یکی از قدیمی ترین و کم استفاده ترین فناوری هایی است که در حال حاضر در بازار موجود است. با این حال این لیزر سالهاست که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته زیرا قادر است موهای ناخواسته را با حداقل عوارض جانبی به طور موثر و ایمنی از بین ببرد.

 

لیزر روبی یک انتخاب عالی برای موهای روشن یا ظریف است اما نباید از آن روی پوست های تیره و برنزه استفاده شود. یک نکته مهم در مورد لیزر روبی این است که تاخیر بین پالس های لیزر به صورت سفارشی برای به حداقل رساندن ناراحتی هر بیمار در طول درمان قابل انجام است. این امر منجر به آسیب انتخابی به فولیکول های مو می شود و پوست اطراف ناحیه درمان را ایمن و بدون درد نگه می دارد.

 

۴- لیزر ان دی یاگ Nd: YAG

فناوری لیزر ان دی یاگ نانومتر برای درمان موهای زائد افرادی مناسب است که نواحی ملانین بسیار متمرکز داشته باشند، زیرا این لیزر نسبت به دستگاههای دیگر سرعت جذب ملانین ضعیف تری دارد. طول موج های طولانی تر استفاده شده در این فناوری اجازه می دهد تا به رنگدانه ملانین در پوست و موها نفوذ کند.

در مجموع، این دو ویژگی منحصر به فرد این فناوری، را به موثرترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد در افراد با رنگ پوست تیره تر تبدیل کرده است. همچنین معلوم شده که این نوع لیزر به دلیل تمایل به هدف قرار دادن مناطق غلیظ رنگدانه سازی ملانین، در درمان موهای روشن یا ریز موثر نیست.

 

 بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست های تیره

در حالی که فن آوری های بسیاری وجود دارد که ادعا می کنند موهای تیره را به طور موثری درمان می کنند، اما بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای موهای تیره لیزر تیتانیوم  2022 میباشد که طول موج  Nd: YAG 1064 nm  را داراست.

این لیزر موثرترین فناوری برای موهای زائد در پوست های تیره و افرادی است که برنزه می شوند، زیرا می تواند کنتراست کم بین مو و پوست را تشخیص دهد و با سهولت بی نظیری موهای زائد را به طور موثر و ایمن از بین ببرد.

با یکی از بهترین دستگاه های لیزر دنیا یعنی دستگاه لیزر موی زائد Ares Mix اشنا شوید !

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای موهای روشن یا بور

درمان موهای روشن، مانند موهای بور یا خاکستری، با استفاده از لیزر موهای زائد مشکل تر است زیرا با توجه به مقدار محدود رنگدانه در موی افراد روشن، برخی از فناوری های لیزر در تشخیص و از بین بردن فولیکول مو موثر نیستند.

دو نوع دستگاه موثر لیزر موهای زائد برای موهای روشن و بور موثر می باشد که شامل GentleMax Pro است که از فناوری Alexandrite 755 nm استفاده می کند و دستگاه لیزر titanium 2022  که سه طول موج را برای انواع طیف های پوست و مویی از تیره تا روشن داراست.

 

 

طول موج دستگاه لیزر مو زائد تنها عامل تعیین کننده در اثربخشی روش‌های لیزر نخواهد بود؛ به عبارت دیگر پس از اینکه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کردید، باید به نکات دیگری نیز توجه کنید.

 

عامل دوم :معتبر بودن  برند دستگاه

یکی از مواردی که در تشخیص اصل از تقلبی بودن دستگاه به ما کمک میکند توجه به برند دستگاه است. نوع برند دستگاه از انجایی حائز اهمیت میباشد , که دستگاههای با برند معتبر دارای مجوزها و تاییدیه های درمانی مورد نیاز از جمله FDA  آمریکا و CE  اروپا و یا تاییدیه وزارت درمان میباشند.
و از این رو دستگاههایی که د ارای برند معتبر نیستند مجوزهای لازمه را ندارند. مورد دیگری که باید به آن توجه کرد اینست که برند و نام دستگاه باید بصورت حک شده و یا ثابت روی دستگاه باشد و بصورت برچسب نباشد.

عامل سوم:  که در واقع به معتبر بودن برند دستگاه نیز ربط دارد داشتن گارانتی و پشتیبانی معتبر است تا به هنگام بروز ایرادات و اشکالات فنی به دردسر نیافتید. دستگاهی که از برند معتبری نباشد قطعا پشتیبانی نخواهد داشت.

عامل چهارم:  توجه به قدرت استاندارد دستگاه است. داشتن قدرت بالاتر نشانه قویتر بودن دستگاه نیست و ممکن است باعث آسیب به پوست شود. بهترین قدرت دستگاه 1200 وات است در واقع قدرت بالاتر تنها انرژی اضافه است حتی اگر استاندارد باشد.

امیدوارم با مطالعه این مقاله بتوانید بهترین دستگاه لیزر موی زائد را انتخاب و خریداری نمایید.

شرکت سودامدیکا مفتخر است با عرضه بهترین و به روز ترین انواع دستگاههای لیزر، پوست ، مو و زیبایی با برندهای معتبر در خدمت شما. کلینیک داران و پزشکان محترم باشد جهت هرگونه مشاوره و خرید دستگاه با ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *