مقالات

همه چیز در مورد کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چیست

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی چگونه است؟

با ورود گاز دی اکسید کربن به بافت، هموگلوبین به دلیل تمایل بیشتر به دی اکسید کربن، اکسیژن را آزاد می‌کند و به دی اکسید کربن متصل می‌شود. این مساله باعث تراکم زیاد اکسیژن در بافت می‌شود که در نهایت باعث افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ‌های جدید و افزایش بازسازی وتولید بیشتر تارهای کلاژن و الاستین درهمان محل می‌شود.

در بافت چربی مکانیسم اثر دی اکسید کربن متفاوت است. به این صورت که دی اکسید کربن با ایجاد آسیب ناشی ازفشار و ضربه، سلول‌های چربی را شکننده کرده و سپس با افزایش جریان خون در رگ‌ها، باعث افزایش اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی می‌شود.

چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است؟

تعداد جلسات بسته به نوع و محل درمان متفاوت است. برای کاهش چربی موضعی به طور معمول ۸ تا ۱۰ جلسه نیاز است. فاصله بین جلسات هر یک یا دو هفته می‌باشد. به منظور تثبیت نتایج درمانی لازم است جلسات درمانی با فواصل بیشتر تکرار شود. برای درمان ترک‌های پوستی (استرچ مارک) و چین و چروک پوست ۴ تا ۶ جلسه مورد احتیاج است که به فاصله یک هفته انجام می‌شود. برای درمان تیرگی‌های دور چشم هم به ۶ تا ۸ جلسه درمانی نیاز است که معمولا یک تا دو هفته یکبار تکرار می‌شود.

آیا گاز دی اکسید کربن سمی است؟

گاز دی اکسید کربن برای بدن غیر سمی است. دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول‌های بدن ما هر روز تولید می‌شود. این گاز محصول متابولیسم طبیعی است و وارد خون شده و از طریق ریه‌ها دفع می‌شود. حتی اگر این گاز مستقیما وارد رگ شود هم نمی‌تواند آمبولی ایجاد کند و به راحتی دفع می‌شود.

کاربردهای بالینی دیگر کربوکسی تراپی چیست؟

– کمک به درمان ریزش مو
– درمان تیرگی دور چشم
– درمان ترک‌های پوستی ( استرچ مارک یا استریا(
– کاهش سلولیت و کاهش توده چربی موضعی
– درمان چروک‌های صورت و دور چشم
– اسکارهای ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی
– درمان پسوریازیس مقاوم به درمان
– درمان اگزماهای عود کننده
– پدیده رینود
– زخم‌های عروقی
– بیماری‌های ایسکمیک اندام تحتانی
– شل شدگی و افتادگی پوست
– جوانسازی پشت دست، دکلته و گردن
– درمان اختلالات نعوظ به دلیل مسائل عروقی
– برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده

 

برای خرید دستگاه کربوکسی و تجهیزات پزشکی خانگی، کافیست با شماره‌های سایت فروشگاهی سودامدیکا تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه بهره‌مند گردید.
برای اطلاع از تخفیف ها و خرید دستگاه پاکسازی پوست، به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *