advertise

ار اف کوتیشن

فروشگاه سودا مدیکا

دستگاه آر اف وکیوم کویتیشن یکی از بهترین نوع دستگاه لاغری، جوانسازی و لیفت می‌باشد که قابل استفاده برای تمامی نقاط بدن است. یکی از مزیت های دستگاه لاغری کویتیشن داشتن هندپیس های مختلف و کامل برای لاغری و جوانسازی است. که وکیوم ماساژ و آر اف (رادیو فرکوئنسی) در یک هندپیس و دستگاه آر اف وکیوم کویتیشن در هندپیس جداگانه بر لاغری استفاده کرده و از سیستم آر اف بای پلار با هندپس های سایز های متفاوت برای جوانسازی و لیفت استفاده می‌کند. جالب است که بدانید بعد از تولد رادیو فرکوئنسی بسیاری از صاحب نظران این روش را جایگزین بسیار خوبی برای جراحی های لیفت صورت میدانستند و و آن را معجزه زیبایی قرن نامیدند. از رادیوفرکوئنسی جهت درمان چاقی (بیشتر سلولیت)، جوانسازی و لیفت صورت، وجراحی های کوچکی نظیر برداشتن خال، انواع زگیل، میخچه، انجام ختنه و برداشتن لیپوم استفاده می‌شود. دستگاه آر اف وکیوم کویتیشن آرنا گستر با تماس رادیوفرکوئنسی روی پوست بیمار فوتون های رادیوفرکوئنسی به داخل پوست نفوذ می‌کند و ارتعاش در داخل پوست ایجاد می‌شود، مقاومت بافت در مقابل عبور جریان رادیوفرکوئنسی در بافت ایجاد گرما می‌کند و با اثر گرمایی فوتونهایی رادیوفرکوئنسی به کمک هم، محیط داخل پوست را بخوبی گرم می‌کند و این گرما باعث REMODLING کلاژن ها در سطح ۳ تا ۵ میلیمتری از سطح پوست و لیز چربی ها در عمق ۳ تا ۵ سانتی متری از سطح پوست می‌شود.


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن

کاهش چین و چروک
فرم دهی و سفت شدن بدن
 کاهش حجم بافت‌های چربی
رفع چربی‌های موضعی و سلولیت
بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی
بهبود و رفع افتادگی در بدن و صورت

قابلیت‌های دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن دارای دو قابلیت اولتراسوند و RF (امواج رادیویی) است:
• امواج اولتراسوند: ارتعاشاتی هستند که منجر به شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و گوش انسان قادر به شنیدن آن‌ها نیست. سلول‌های چربی ظرفیت تحمل این ارتعاشات را ندارند و به راحتی از بین می‌روند.
• امواج رادیویی: در بافت‌های چربی گرما تولید می‌کند و موجب افزایش گردش خون می‌شود که در نهایت لاغری، لیفت پوست و جوان‌سازی را به همراه دارد.

موارد منع انجام عمل کویتیشن لاغری چیست؟

۱- دوران بارداری و شیردهی
۲- بیماری قلبی عروقی و وجود پیس‌ میکر (ضربان ساز) در بدن یا هر وسیله الکترونیکی در داخل بدن
۳- اگزما، عفونت پوستی، پسوریازیس ، تاتو در ناحیه مورد عمل
۴- سطح کلسترول بالا (بالاتر از ۳۰۰)، تری گلیسرید بالا یا فشارخون بالا
۵- بیماری‌های کبدی، کلیوی یا دیابت
۶- وجود پروتز فلزی در بدن یا آی یو دی ، ترکش و…
۷-کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و سندرم روده تحریک‌پذیر
۸- ابتلا به سرطان یا تومور
۹- افسردگی و سایر بیماری های روانی
۱۰- تب بالا، سل، ایدز، هپاتیت، صرع، فتق شکمی، آسم، استئوپروز (پوکی استخوان)، فیبرومیالژی، سابقه لخته‌خون، مشکلات انعقادخون، آمبولی و ناهنجاری‌های فیزیکی.
۱۱- مصرف طولانی مدت آسپرین و مسکن‌ها و داروهای ضدالتهاب.
۱۲- سن کمتر از ۲۰ و بالاتر از ۵۵


فاصله جلسات بین ۷ تا ۱۰ روز می باشد وتا بدست آوردن نتیجه مطلوب ادامه می یابد. حداقل تعداد جلسات باید بین ٨ تا ١٢ باشد. درصورت رعایت رژیم غذایی مطلوب وفعالیت بدنی در هر جلسه بین ١ تا ۴ سایز( ٢ تا ٨ سانتیمتر) درنواحی بزرگ مثل شکم وپهلوها کاهش سایز خواهیم داشت.( هر سایز ۲ سانتی متر می باشد) بیش از ١٢ جلسه مداوم انجام درمان با مقاومت بافت چربی به امواج دستگاه همراه میشود. لذا باید ازدرمانهای کمکی بهره برد. ترکیب این روش با دستگاه آر اف R.F و طب سوزنی سرعت و مقدار نتیجه گیری را بسیار تغییر میدهد. دستگاه آر اف در یک جلسه قبل از کویتیشن انجام می شود که علاوه بر تاثیر بر روی بافت چربی ، پوست ناحیه نیز تحت تاثیر قرار گرفته و سفت می شود. که این بدلیل تاثیر گرمایی و محرک آر اف بر روی فیبروبلاست ها و کلاژن و الاستین پوست و ایجاد لیفتینگ در ناحیه می باشد. دستگاه آر اف باید مونوپولار باشد و از حداکثر انرژی قابل تحمل توسط بیمار استفاده شود.فاصله بین جلسات آر اف هر ۲ تا ۳ روز یک بار باشد و بطور متوسط دو نوبت در هفته باید باشد و در تمام نقاط بدن قابل استفاده می باشد. انجام کرایولیپولیز همزمان در یک جلسه با کویتیشن منعی نداشته و به تاثیر بیشتر درمان کمک می کند چرا که در روش کرایو با کریستالیزه شدن و مرگ تدریجی سلول های چربی بافت چربی کاهش می یابد و انجام این روش حتما باید قبل از کویتیشن باشد چراکه بعد از کرایو آب در بافت چربی تجمع یافته و تاثیر کویتیشن بیشتر می شود.


فروشگاه سودا مدیکا

مراقبت های بعد از استفاده از دستگاه کویتیشن

باید توجه داشت که در این روش همانند سایر روش‌های لاغری، همزمان با استفاده از دستگاه، انجام ورزش‌های سبک و رژیم غذایی مطابق دستور پزشک معالج برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب و مورد قبول نیاز است. • انجام تمرینات ورزشی سبک، در طول درمان ضروری است. • نوشیدن ۱ الی ۱/۵ لیتر آب بعد از استفاده از دستگاه الزامی است. • تا ۲۴ ساعت مصرف چربی و کربوهیدرات کاهش یابد؛ از رژیم غذایی کم کالری (سبزیجات و سالاد) استفاده شود. • متابولیسم بدن، پس از استفاده از دستگاه، ۳ الی ۴ ساعت افزایش می‏ یابد؛ در این بازه زمانی، انجام تمرینات ورزشی از نوع هوازی (پیاده ‏روی) الزامی است.