advertise

لیزر موی زائد

فروشگاه سودا مدیکا

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزایش زیادی داشته است. که باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. اما لیزر موهای زائد مانند هر تکنولوژى جدیدی که ممکن است مورد سوء استفاده قرارگیرد بسیارى ازکسانی که بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبلیغات یا قیمت ارزانتر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد کردند را مأیوس کرده است. در این مقاله سعى داریم تا با ارائه اطلاعات مهم دراین زمینه و معرفى روش صحیح انتخاب مرکز مناسب براى انجام لیزر موى زائد مانع تکرار تجربه تلخ از دست دادن پول و وقت و از همه مهمتر سلامتی خود را به خطر بیندازیم


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را حرارت داده و می‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند. اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

انواع لیزر موهای زائد

عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار هستن که با تشخیص پزشک متخصص برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود . بسته به رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو و ناحیه درمان لیزر موهای زائد برای زمانبندی جلسات لیزر مو یکی از دستگاه های زیر مورد استفاده قرار می گیرد: ۱. لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت ۲. لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت ) ۳. لیزر تور پالسی بالا ۴. لیزر ND:YAG ۵. لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود

نکات قبل از لیزر موهای زائد

انجام لیزر موهای اگر بدون تحقیقات قبلی صورت بگیرد، می‌تواند اثرات بدی داشته روی پوست شما داشته باشد. در این بخش ما تمام نکاتی که قبل از لیزر کردن باید بدانید را لیست کرده‌ایم: قبل از لیزر حتما با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید چه نوع لیزری بهترین انتخاب برای پوست شماست. اگر اپیلاسیون کرده‌اید صبر کنید تا موهای شما دوباره رشد کنند. اگر حمام آفتاب گرفته‌اید یا سولاریوم انجام داده‌اید صبر کنید تا اثرات آن از بین برود. در غیر این صورت پوست شما در هنگام لیزر می‌سوزد. برای از بین رفتن این اثرات بین ۴ تا ۶ هفته صبر کنید. لیزر موهای زائد تنها ریشه موهای شما را هدف قرار می‌دهد. بنابراین قبل از انجام لیزر، حتما موهای زائد خود را با تیغ بتراشید. حداقل تا ۴ هفته قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد نباید زیر نور شدید خورشید قرار گرفته باشید. بهترین فصل انجام لیزر در پاییز و زمستان است. هر جلسه لیزر معمولا باید بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌برد. لیزر کردن موهای اطراف چشم‌ها ممنوع است. لیزر کل بدن را در یک جلسه انجام ندهید. بدن شما نمی‌تواند حجم زیادی از لیزر را تحمل کند. این کار را طی چندین جلسه انجام دهید. بهترین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد ۴ تا ۶ هفته است. این فاصله بهترین زمان برای رشد فولیکول موهای شما است. با رعایت این فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد، می‌توانید به بهترین نتیجه برسید. بهترین نتیجه بعد از ۳ ماه مشخص خواهد شد. زیاد عجول نباشید.


آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

با توجه به این‌که لیزر کردن، راه حلی بسیار ساده و ایده‌آل برای از بین بردن موهای زائد است، بسیاری ممکن است شک داشته باشند که آیا لیزر موهای زئد سرطان زاست یا نه؟ جواب این سوال «خیر» است. لیزر گردن هیچگونه سرطانی را با خود به همراه نمی‌آورد. با این حال باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام لیزر باید توسط اپراتورهای دوره دیده و متخصص انجام شود تا آسیبی به پوست شما وارد نشود. همینطور محیطی که لیزر در آن انجام می‌شود باید از تهویه مناسب برخوردار باشد. چون گازی که از سوختن مو آزاد می‌شود می‌تواند خطر آفرین باشد و اگر تهویه اتاق مناسب نباشد، استنشاق این گاز می‌تواند خطراتی به همراه داشته باشد. علاوه بر این فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد را باید رعایت کنید تا خطری سلامتی پوست شما را تهدید نکند. این فاصله باید در حدود ۱ ماه باشد.


فروشگاه سودا مدیکا

نکاتی مهم در مورد لیزر موهای زائد بدن و پس از آن

. باید ناحیه مورد نظر لیزر را قبل از انجام بتراشید ۲. برای تسکین دردها از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استعمال نمایید. ۳. باید حتما از عینک محافظی که داده می شود استفاده نمایید ۴. از شما خواسته خواهد شد تا هر ناراحتی که در مورد لیزر موهای زائد دارید بیان کنید (حتما درد خود را بروز دهید) تا تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد. ۵. تا سه روز اول پس از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر دوری کنید ۶. پقبل از اینکه به پیاده روی بروید از فیلتر uv(کرم ضد آفتاب حداقل ۳۰) استفاده کنید. ۷. حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید. باید توجه داشته باشید در برخی از بیماران که سابقه عارضه در لیزر مو های زائد در آنها دیده شده احتمال رخ دادن عارض در آنها زیادتر می باشد . پزشک پیش از شروع از روش تست کردن استفاده می نماید و یک ناحیه را لیزر می نماید و در هفته ی بعدی پزشک آن را بررسی می کند و اگر مشکلی وجود نداشته باشد نسبت به شروع لیزر برای صورت و بدن اقدام می نماید. در گاهی اوقات پس از چند ساعت حالت قرمزی ایجاد شده از لیزر از بین می رود و همچنین برای چنین مواقعی پس از لیزر استفاده از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده ی کافی است .باید ناحیه که تحت درمان است از اشعه ی خورشید محافظت شود که به همین دلیل از فرآورده های ضدآفتاب با spf بالا استفاده می شد. برای انواع پوست ها و مو ( موهای ضخیم و نازک – پوست های تیره و روشن ) لیزر الکساندرایت بسیار مناسب است و به همین دلیل این دستگاه برای نژاد های ایرانی توصیه می شود.