advertise

لاغری موضعی

فروشگاه سودا مدیکا

لاغری موضعی چیست؟

.لاغری موضعی شامل درمان های غیر تهاجمی و کم تهاجمی است که سلول های چربی را در مناطق خاصی از بدن از بین می برد تا حجم سلول های چربی زیر جلدی (رسوبات چربی که زیر پوست، و روی عضله قرار دارند) را کاهش دهد. چندین دستگاه و روش درمان برای لاغری موضعی وجود دارد که هر یک به صورت تدریجی و بدون نیاز به جراحی و یا دوره استراحت سبب کاهش وزن موضعی می شوند. گزینه های موجود برای انتخاب جهت لاغری موضعی را در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد.


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

نواع دستگاه لاغری موضعی

 کرایولیپولیز 
دستگاه لاغری موضعی رادیو فرکانسی (RF)
لاغری موضعی با لیپوساکشن
لاغری موضعی با مزوتراپی
دستگاه لاغری موضعی کویتیشن
لاغری موضعی با لیپوماتیک
لاغری موضعی با اندرمولوژی یا LPG
دستگاه موضعی شاک ویو
دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی
هایفولیپولیز یا لیپوسونیک
دستگاه لاغری موضعی پاورشیپ

کرایولیپولیز انواع دستگاه لاغری موضعی کرایولیپولیز چیست؟ کرایولیپولیز از سرما برای شکستن سلول های چربی استفاده میکند. سلولهای چربی برخلاف سایر سلولها، به سرما حساس هستند و در حالی که سلول های چربی یخ می زنند، پوست و سایر ساختارها مصون از آسیب می مانند. کرایولیپولیز یکی از محبوب ترین روش های لاغری موضعی است و بیش از ۴۵۰ هزار درمان کرایولیپولیز در سراسر جهان انجام شده است. دلایل بیماران برای انتخاب کرایولیپولیز بیمارانی که مایل به کاهش چربی های موضعی هستند که به رژیم و ورزش پاسخ نمی دهند ممکن است علاقه مند به انجام کرایولیپولیز باشند.
- کویتیشن این روزها کاهش وزن بیشتر از یک هدف، تبدیل به صنعت شده است. به همین دلیل است که پیدا کردن خدمات مناسب برای کاهش وزن می تواند بسیار دشوار باشد. یکی از خدمات صنعت کاهش وزن کاهش وزن با امواج اولتراسونیک دستگاه کویتیشن است. اما کویتیشن دقیقا چیست و چگونه برای رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک می کند؟ کویتیشن معروف به لیپوساکشن بدون جراحی، روشی موثر و ایمن برای کاهش سایز است که از امواج فراصوت استفاده می کند. در اثر برخورد این امواج به آب میان بافتی، حباب هایی در اطراف سلول های چربی ایجاد می شود. این حباب های لرزان باعث شکسته شدن سلول های چربی می شوند بدون اینکه آسیبی به سایر سلول ها وارد کنند. در نهایت محتوای سلول های چربی از طریق مجرای ادرار و سیستم لنفاوی دفع می شود. حدود ۱ تا ۲ روز بعد از انجام کویتیشن، دفعات ادرار افزایش پیدا می کند و نیاز به مصرف آب بیشتری است.

روش مزوتراپی در کلینیک لاغری مزوتراپی از یک محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی، و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است. متأسفانه، محلول مایع تزریق استاندارد نشده است و اکثر متخصصان مزوتراپی فرمول خاص خود را دارند. این محلول معمولا به مقدار کمی تزریق می شود. به نظر می رسد این عمل برای کمک به تنظیم لنف و گردش خون، و همچنین تجزیه چربی های رسوب کرده از جمله سلولیت می باشد (دم کرده این میوه، یک چربی سوز قوی است). اثرات مزوتراپی معمولا مزوتراپی برای خلاص شدن از چربی های سلولیت و چربی های رسوب کرده زیر پوست استفاده می شود اما گاهی اوقات برای جوان سازی پوست در ناحیه دست، گردن و دیگر مناطق بدن نیز استفاده می شود. در بعضی موارد، مزوتراپی برای درمان ریزش مو و کاهش وزن استفاده می شود. ایده استفاده مزوتراپی برای کاهش وزن این است که محلول تزریقی چربی های رسوب کرده را حل می کند. با این وجود، هیچ تحقیق پزشکی قطعی در انسان در خصوص استفاده از مزوتراپی انجام نشده است.
- روش رادیو فراکانسی (RF) در کلینیک لاغری دستگاه لاغری موضعی رادیوفرکانسی با گرم نمودن سلول های چربی سبب شکسته شدن بافت همبند و آزاد سازی اسیدهای چرب و انتقال آن ها به سیستم لنفاوی می شود.از طریق همین فرایند بافت های چربی کوچک تر شده و سایز اندام هایی از بدن که دچار چاقی موضعی می باشند مانند شکم ، پهلو ، ران ، بازو ، سینه ، غبغب و … کاهش می یابد .علاوه بر لاغری با این دستگاه به علت انقباض وارد شده به پوست ،پوست سفت تر شده و با افزایش میزان ساخت کلاژن در پوست به راحتی شاهد جوان سازی پوست نیز خواهیم بود . عوارض جانبی درمان و لاغری با دستگاه rf قرمز شدن پوست ورم محدود حساسیت بیش از حد نواحی تحت درمان ایجاد فرورفتگی در پوست


لیپوساکشن

لیپوساکشن با استفاده از مکش، چربی بدن را از بین می برد. در طول لیپوساکشن، لوله های کوچک و نازک به نام کانولا از طریق برش های کوچک در پوست وارد می شوند. چربی از طریق این لوله ها، زمانی که دکتر لوله ها را در زیر پوست حرکت می دهد تا بافت های خاص چربی را هدف قرار دهد، با مکش خارج می شود. در سالهای اخیر، تکنیک های بهبود یافته روش لیپوساکشن را به روش درمانی امن تر، آسان تر و با درد کمتر تبدیل کرده اند. این تکنیک های جدید عبارتند از لیپوساکشن با بیحسی موضعی، لیپوساکشن با کمک فراصوت، لیپوساکشن با لیزر، پاورد لیپوساکشن. لیپوساکشن معمولا به عنوان یک روش سرپایی در یک مطب مناسب یا مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می شود. بطور کلی، به بستری شدن در بیمارستان نیاز نیست مگر اینکه حجم زیاد چربی برداشته شود. در برخی موارد از بی حسی استفاده می شود. اگر یک منطقه بزرگ یا حجم چربی زیاد در حال درمان باشد، بیهوشی عمومی یا آرام بخش عمیق با بی حسی موضعی ممکن است استفاده شود. به محض اینکه درمان به پایان رسید و پس از رفع علائم بی حسی و بیهوشی، بیشتر افراد قادر به ایستادن و حرکت هستند. اگر چه ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد. زمانی که احساس راحتی کنید، می توانید به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردید،. اکثر افراد می توانند در عرض چند روز به کار بازگردند. در صورتی که مناطق بزرگ درمان شوند، ریکاوری ممکن است بیشتر طول بکشد. اثربخشی لیپوساکشن معمولا در برداشتن ذخایر چربی در مناطق کوچک بسیار موثر است. اما اگر پس از لیپوساکشن اضافه وزن داشته باشید چربی های برداشته شده، به احتمال زیاد بازمی گردند یا ممکن است در محل دیگری ظاهر شوند. بعضی نتایج معمولا پس از جراحی قابل توجه هستند و بهبود ممکن است برای چند هفته یا حتی چند ماه تا رفع تورم ادامه داشته باشد. اثرات کامل لیپوساکشن ممکن است برای چند ماه تا یک سال قابل مشاهده نباشد. لیپوساکشن (به استثنای لیپوساکشن لیزر) معمولا پوست را در ناحیه تحت عمل جراحی سفت نمی کند. پس از برداشتن چربی، پوست اطراف آن ممکن است تا حدودی شل شود. ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد تا پوست در اطراف محل درمان سفت شود. پوست برخی افراد بسیار انعطاف پذیر است و سریعتر از پوست افراد دیگر سفت می شود.


فروشگاه سودا مدیکا

شاک ویو چیست؟

شـاک ویـوهـا امواج صوتی با انرژی بالا هستند که خارج از بدن تولید شده و جهت درمان در نقطه یا ناحیه خاصی از بدن به کار می روند . این امواج با فشارهای مثبت بالا تا ۱۰۰ مگاپاسکال ( تا صد برابر فشار اتمسفر ) و منفی در محدوده ۵ تا ۱۰ مگاپاسکال مشخص می شوند . این امواج پس از تولید داخل بدن از محیط مایع و بافت نرم عبور می کنند و اثر آنها در مرز مشترک دو بافت با امپدانس متفاوت مانند محل اتصال استخوان و بافت نرم ظاهر می شود . شـاک ویـوهـا در برخورد با مرز مشترک دو بافت با امپدانس های مختلف صوتی به دو شکل انعکاس و انکسار از مسیر خود منحرف می شوند . این دو پدیده منجر به آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافتها و تغییرات بافتی می گردد . بعنوان مثال سنگهای کلیوی توسط میزان خاصی از انرژی خورد می شوند ، در حالیکه همین مقدار انرژی در استخوان شکستگی ایجاد نمی کند . میزان انرژی آزاد شده در سطح مشترک بافت های مختلف در برنامه ریزی از استفاده از شـاک ویـوهـا بسیار قابل اهمیت است مـوارد درمـان سلـولیـت و لاغری افتـادگـی پـوسـت جـوانسـازی پـوسـت اسکـارهـا اصـلاح دفـورمیتـی هـای پـوستـی استـریـا و استـرچ مـارک بهبـود نـاهمـواری هـای پـس از لیپـوسـاکشـن لیپـوادم روش انجـام درمـان قبل از شروع درمان جهت جلوگیری از اتلاف انرژی از ژل اولتراسوند استفاده می شود . معمولا منطقه درمان بصورت افقی و عمودی درمان شده و بطور متوسط ۳۲۰۰ تا ۴۰۰۰ پالس در هر جلسه استفاده می شود بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی ۷۵ درصد افزایش در الاستیسیته پوست گزارش شده که این میزان پس از سه ماه به ۹۵ درصد و پس از شش ماه به ۱۰۰ درصد می رسد معمولا درمان بصورت دو بار در هفته به مدت ۳ تا ۶ هفته بسته به وضعیت بیمار انجام می شود . پس از اتمام دوره درمان ، درمان نگهدارنده هر ۶ تا ۸ ماه یکبار توصیه می شود . ممکن است ۲۰ درصد بیماران به جلسات بیشتر نیاز داشته باشند طول درمان در هر جلسه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است