advertise

همه چیز راجب به لیزر SHR

فروشگاه سودا مدیکا

دستگاه اس اچ آر

دستگاه اس اچ آر یکی از جدیدترین متد روز برای رفع موهای زائد بدن استفاده می‌شود که از تلفیق دو روش IPL و لیزر دایود است که برخی به اشتباه آن را دستگاه لیزر SHR می‌نامند. دستگاه SHR نیز مخفف کلمه Super Hair Removal می‌باشد. در دستگاه اس اچ آر ایلایت از لیزر منبع نور همان لامپ زنون استفاده شده در IPL ها می‌باشد، ولی با این تفاوت که همانند لیزر دایود قادر است در هر ثانیه ۱۰ شات شلیک کند و به راحتی تمام لیزر موهای زائد با دستگاه اس اچ آر قابل انجام خواهد بود. جالب است که بدانید پالس های دستگاه اس اچ آر ایلایت با تولید نور شدیدی توسط فولیکول‌های مو جذب شده و با ایجاد گرما سبب تخریب ریشه مو می‌گردد.
باید بدانیم که SHR پایه لیزیک ندارد و تکنولوژی آن بر پایه IPL است. با توجه به شنیده ها و تحقیقات SHR برای انواع پوست هیچ خطری ندارد و در کنار آن می‌تواند تمام انواع موهای زائد را از جمله موهای تیره و روشن از بین ببرد. استفاده از نور با شدت کم احتمال هر گونه سوختگی روی هر گونه پوستی را در تکنیک SHR از بین می‌برد.


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

حذف موهای زائد به روش SHR چگونه انجام می شود؟

تکنیک لیزر Shr عملکردی همانند تکنولوژی IPL برای از بین بردن موهای زائد دارد. گرما و حرارتی که لیزر Shr به پوست انتقال می دهد، ملانین و سلول های بنیادی را تحت تاثیر قرار می دهد. در این حالت حتی موهای نازک و روش نیز از بین می روند. این روش از طریق یک منبع نوری غیر لیزری با طول موج های متغیر از ۶۴۰ تا ۹۵۰ نانومتر استفاده می کند. اس‏ اچ آر نسبت به دیگر روش های حذف موهای زائد ارزان تر و سریع تر است اما نتیجه گیری از آن به دلیل قدرت پایینی که دارد تضمین شده نمی باشد.

آی پی ال «IPL» چیست؟

دستگاه IPL با ارسال اشعه در طول موج های مختلف به عمق پوست نفوذ کرده و فولیکول مو را هدف گرفته و با سوزاندن آن ها با عث متوقف شدن رشد مو می شود. اشعه قدرتمندی که به گرما تبدیل شده، بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، فولیکول مو های زائد را نابود می کند. لیزر های آی پی ال معمولا به عنوان دستگاه های سالم با درد کم که سرعت بسیار پایینی دارند و فقط برای حذف موهای زائد نواحی کوچک بدن مانند پشت لب مورد استفاده قرار می گیرند؛ شناخته می شوند. برای برخی بیماران هم آی پی ال نمی تواند گزینه خوبی باشد. چون در صورت استفاده نادرست، هم درد بیشتری دارد و هم عوارض جانبی مانند سرخی، بروز نقطه ها و حتی تغییر رنگ پوست را به همراه دارد. با توجه قابلیت دقیق نبودن در هدف گیری ملانین، لیزر IPL، برای افرادی که موهای ضخیم و تیره دارند گزینه مناسبی است. اما برای کسانی که پوست تیره دارند و نسبت به حرارت حساس هستند، توصیه نمی شود.

دستگاه SHR بهتر است یا کندلا الکساندرایت؟

در حذف دائمی موها با استفاده از فناوری ای اچ آر ، ۵۰ درصد از انرژی ، جذب رنگدانه های مو می شوند. ۵۰ درصدِ باقی مانده یا بازتاب می شوند و یا جذب رنگدانه های پوست خواهند شد. درصورتیکه لیزر کندلا الکس به طور کامل جذب رنگدانه موجود در فولیکول مو که وظیفه رشد مو را به عهده دارد شده و آن را تخریب می کند. - در درمان با فناوری اس اچ آر، انرژی شدیدی در یک پالس به پوست وارد نمی شود بلکه اشعه لیزر ۶ تا ۱۰ بار در ثانیه، با استفاده از انرژی کمتر، به پوست نفوذ می کند. دستگاه SHR بر خلاف این، تکنولوژی آی پی ال از روش «شات زدن» استفاده می کند؛ مجهز به «این موشن» است که در آن هندپیس یا اپلیکاتور لیزر، بر روی ناحیه درمان شده حرکت می کند. دستگاه کندلا الکساندرایت نیز با قابلیت تنظیم تعداد شات در ثانیه از ۱ شات تا ۱۰ شات می توانید با سرعت و دقت بالایی هر موهای زائد هر ناحیه از بدن را به طور کامل از بین ببرد. - در تکنولوژی کندلا الکساندرایت، جذب انرژی لیزر در ملانین حرارتی با دمای ۷۰ درجه سلسیوس ایجاد کرده و ریشه مو را می سوازند. اما با فناوری اس اچ آر، ساقه مو و پوست، به کمک ملانین، با حرارت پایین تا «۴۸ درجه» سانتی گراد در دفعات زیاد به آرامی گرم می شود. با این روش، موهای باریک و کمرنگ هم برای همیشه از بین می روند.


تفاوت بین IPL و SHR در چیست؟

ما در این جا به تفاوت هایی که میان دسنگاه IPL و SHR وجود دارد اشاره می‌کنیم. البته قابل ذکر است که هر دوی این فناوری ها بر پایه نور شدید پالس هستند که موجب ایجاد گرما در فولیکول مو و آسیب به آن می‌شود. این دستگاه ها در شیوه انتقال پالس ها در پوست با هم فرق دارند به این صورت که دستگاه IPL تمام انرژی دستگاه را به صورت یکجا و یکپارچه وارد پوست میکند که این حالت موجب درد و سوزش فراوانی در بیمار می‌شود ولی دستگاه SHR این امواج را به صورت پالس های کوچک تقسیم می‌کند و سپس وارد پوست می‌نماید. که این کار باعث می‌شود که فرد معالجه شونده درد و سوختگی کمتری حس کند. مثلا اگر قرار باشد دستگاه IPL انرژی را در ۱۲۰ ژول به پوست برساند دستگاه SHR آن را در ۴ مرحله ۳۰ ژول به پوست می رساند که این ۴ مرحله فاصله زمانی بسیار کوتاهی با هم دارد. دستگاه IPL به صورت تک شات انرژی را منتقل می‌کند ولی SHR در هر ثانیه یک تا ده شات انرژی را تخلیه می‌کند. بهترین مارک بوتاکس


فروشگاه سودا مدیکا

لیزر با دستگاه SHR برای چه کسانی مناسب است ؟

ب توجه به این که این دستگاه مزایای زیادی نسبت به مدل های مشابه خود دارد پس مخاطبین بیش تری نیز در این زمینه به خود اختصاص داده است. معمولا افرادی که پوست تیره و برنزه دارند این نوع لیزر برایشان بسیار مناسب است. در کسانی که آستانه درد پایینی دارند و تحمل درد برایشان خیلی سخت است نیز این نوع لیزر پیشنهاد می‌شود. کسانی که تمایل دارند در زمان کمتر به نتیجه مطلوب تری برسند نیز می‌توانند از این روش استفاده نمیاند و چون این لیزر توانایی بالایی در از بین بردن موهای نازک و کرکی دارد پس برای کسانی که موهای زائد بدنشان از این دست می‌باشد نیز بسیار کاربردی است.