advertise

کربوکسی تراپی

فروشگاه سودا مدیکا

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی، یکی از روشهای درمانی غیر تهاجمی است که در آن با استفاده از کربن دی اکسید، تغییرات چشمگیری در پوست ایجاد میشود. کربوکسی تراپی در حقیقت یک نوع مزوتراپی پوست است که در آن به جای استفاده از مایعات (داروهای مزو) از گاز دی اکسید کربن (co۲) استفاده می شود. این روش به عنوان یک روش درمانی و زیبایی بدون نیاز به جراحی شناخته شده است که در آن تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست سبب ترمیم سلولی پوست می شود. این گاز به هیچ وجه سمی نمی باشد و در واقع مشابه گازهایی است که سلول های بدن به طور معمول جهت سوخت و ساز و انرژی در بدن تولید می نمایند. برای همین، این خاصیت دی اکسید کربن توانسته است محبوبیت این روش را دوچندان نماید.


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی چگونه است؟

با ورود گاز دی اکسید کربن به بافت، هموگلوبین به دلیل تمایل بیشتر به دی اکسید کربن، اکسیژن را آزاد می‌کند و به دی اکسید کربن متصل می‌شود. این مساله باعث تراکم زیاد اکسیژن در بافت می‌شود که در نهایت باعث افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ‌های جدید و افزایش بازسازی وتولید بیشتر تارهای کلاژن و الاستین درهمان محل می‌شود. در بافت چربی مکانیسم اثر دی اکسید کربن متفاوت است. به این صورت که دی اکسید کربن با ایجاد آسیب ناشی ازفشار و ضربه، سلول‌های چربی را شکننده کرده و سپس با افزایش جریان خون در رگ‌ها، باعث افزایش اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی می‌شود.

آیا گاز دی اکسید کربن سمی است؟

گاز دی اکسید کربن برای بدن غیر سمی است. دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول‌های بدن ما هر روز تولید می‌شود. این گاز محصول متابولیسم طبیعی است و وارد خون شده و از طریق ریه‌ها دفع می‌شود. حتی اگر این گاز مستقیما وارد رگ شود هم نمی‌تواند آمبولی ایجاد کند و به راحتی دفع می‌شود.

مزایای استفاده از کربوکسی تراپی نسبت به سایر روش ها 

از آنجایی که برای انجام کربوکسی تراپی نیازی به بی هوشی نیست، نمی توان آن را جزو عمل های جراحی دسته بندی کرد. این متد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، به طوری که از این دو عامل می توان به عنوان مزیت های اصلی کربوکسی تراپی یاد کرد. برای مثال برای درمان سلولیت استفاده از روش کربوکسی تراپی می تواند موثر ترین راه درمان و همچنین امن ترین روش نسبت به سایر درمان ها باشد.

ترکیب روش کربوکسی تراپی با روش های دیگر

در خصوص ترکیب این روش درمانی با روش های دیگر باید گفت که ترکیب این روش با روش های درمانی دیگر امکان پذیر است؛ برای مثال باید گفت اگر از این روش برای درمان مو استفاده می شود ترکیب آن با مزوتراپی می تواند تاثیرات بیشتری داشته باشد، اما این ترکیب روش ها باید با توسط پزشک متخصص تایید گردد.

عوارض کربوکسی تراپی

گاز دی اکسید کربن بی‌رنگ و بی بو است با این حال کلینیک باید مراقب باشد که دستگاه نشتی نداشته باشد. با عملکرد صحیح دستگاه در کمترین زمان بهترین نتیجه را خواهید گرفت اما در صورتی‌که از دستگاه‌های قدیمی استفاده شود؛ تاثیر لازم را از روند درمان کربوکسی تراپی دریافت نمی‌کنید.
بعد از روش کربوکسی تراپی عارضه عجیبی مانند سردرد، خونریزی یا اسکار ندارید اما محل انجام کربوکسی تراپی ممکن است کمی بخارد؛ این خارش معمولا بعد از ۵ دقیقه از بین می‌رود و نگران کننده نیست.


از کربوکسی تراپی برای درمان چه نواحی از بدن میتوان استفاده کرد؟

 با توجه به این که این روش تهاجمی نبوده و با استفاده از یک شیوه طبیعی مشکلات پوستی را از بین میبرد، از آن میتوان برای بسیاری از قسمتهای بدن استفاده کرد.
کربوکسی تراپی زیر چشم
رفع تیرگی و گودی زیر چشم به حداقل رساندن گودی و تیرگی زیر چشم، یکی از رایج ترین کاربردهای کربوکسی تراپی است.
کربوکسی تراپی برای جای جوش
در مورد جای زخم ها، جای جوش ها و افتادگی پوست، کربوکسی تراپی با هدف تسریع روند بهبود انجام میشود.
کربوکسی تراپی شکم و پهلو

کربوکسی تراپی بعضا به عنوان یک جایگزین برای جراحی لیپوساکشن جهت کاهش چربی مورد استفاده قرار می گیرد. نکته حائز اهمیت در مورد این درمان این است که بر اساس بررسی های انجام شده، نتیجه این درمان برای لاغری دائمی نیست. در واقع کربوکسی تراپی تنها برای شکستن سلولهای چربی به کار برده میشود و نه از بین بردن آنها!
کربوکسی تراپی ترک پوستی

این روش یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های درمان ترک پوستی بعد از زایمان میباشد. این عمل باعث ایجاد مویرگهای جدید در ناحیه تحت درمان میشود. که این عمل باعث، افزایش گردش خون و مقدار مواد مغذی و اکسیژن در ناحیه ای که استریا دارد میشود.این مسئله باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در نواحی ترک حاملگی میشود.

سایر کابردهای کربوکسی تراپی:
  کربوکسی تراپی واژن، کربوکسی تراپی مو ،کربوکسی تراپی ران، کربوکسی تراپی زیر بغل  و کربوکسی تراپی غبغب


فروشگاه سودا مدیکا

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

لازم به ذکر است که تعداد جلسات کربوکسی تراپی کاملا بستگی به فرد و همچنین دلیل انجام کربوکسی تراپی دارد برای مثال اگر فرد برای درمان سلولیت (پوست پرتغالی) اقدام به کربوکسی تراپی نمود است، نیاز است که این عمل را بین ۱۰ تا ۲۰ بار در بازه ی زمانی خاص (که توسط پزشک متخصص تعیین می گردد) انجام دهد، تا به نتیجه ی دلخواه رسد. به طور معمول کربوکسی تراپی در هفته، تا دو بار قابل تکرار می باشد.
کربوکسی تراپی برای چه افرادی مناسب نیست ؟
با اینکه این روش کاملا بدون درد است و از لحاظ پزشکی نمی تواند تاثیری منفی بر بانوان باردار گذارد اما به این افراد توصیه می شود که تا بعد از بارداری خود برای کربوکسی تراپی اقدام نکنند. انجام این روش برای افرادی که در محل مورد تزریق دارای عفونت می باشند توصیه نمی شود. لازم است پزشک متخصص این نوع درمان را برای شما مناسب ببیند و بعد از آن برای این درمان، اقدامات لازم انجام گردد.
برای خرید دستگاه کربوکسی تراپی با ما در ارتباط باشید.    www.sodamedica.com