advertise

مزوتراپی مو

فروشگاه سودا مدیکا

مزوتراپی راه حل ریزش مو

نازک شدن و ریزش مو یکی از مشکلات اساسی است که امروزه مردم با آن سروکار دارند. نه تنها خانم‌ها که بلکه آقایان هم نگران مواجه شدن با ریزش موهای خود با الگوهای طاسی مردانه هستند. این عارضه باعث کاهش عزت نفس در برخی افراد شده به طوری که از حضور در جمع خجالت می‌کشند. مشکلات مربوط به مو عموماً به دلیل عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی نامناسب، آلودگی، کمبود مواد غذایی، کم‌خونی، عدم تعادل هورمونی و مشکلات جدی دیگر به وجود می‌آیند. این افراد همیشه به دنبال راهی جدید برای خلاصی از شر این مشکل هستند.
مزوتراپی یک روش غیرجراحی برای درمان ریزش شدید موی سر است که در آن تزریق‌های بسیاری کوچکی در زیر لایه اپیدرم پوست و در بافتی که دچار مشکل شده است انجام می‌شود. در مزوتراپی سوراخ‌هایی که ماهیت سطحی دارند در لایه مزودرم که لایه میانی پوست در انسان است ایجاد می‌شود. مزوتراپی مو یک پیشرفت عظیم در سال‌های اخیر است که مزایای زیادی داشته و باعث رشد مو و بازگرداندن ظاهر جوانی شما می‌شود. در مزوتراپی موی سر که درد بسیار کمی دارد تزریق‌هایی در سر انجام می‌شود و مواد غذایی از طریق مزوگان در پوست سر تزریق شده تا پوست تغذیه شده و آب‌رسانی شود. مزوتراپی باعث متابولیسم سلولی، از بین رفتن عفونت‌ها و افزایش و تسریع رشد مو و بهبود گردش جریان خون در پوست سر شده و فولیکول‌های مو را تقویت کرده تا بتوانند تراکم، حجم، استحکام، بلندی و سلامت موها را تأمین کنند. درمان ریزش موی سر با مزوتراپی سریع‌تر از سایر روش‌های درمان ریزش مو اثر کرده و با ایجاد دوباره تعادل هورمونی و تغذیه هورمون دی اچ تی باعث می‌شود که به تدریج سرعت رشد موهای جدید افزایش یابد.


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

◄مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند مزوتراپی مو را انجام دهند:
• طاسی
• ریزش موضعی مو
• نازک شدن پیش‌رونده مو

◄مزایای مزوتراپی مو
• تحریک رشد موهای جدید
• پیشگیری از شکسته شدن موها
• تسریع شکل‌گیری فولیکول‌های جدید مو
• ترمیم بافت آسیب‌دیده در پوست سر
• افزایش تراکم و حجم موی سر
• بهبود گردش جریان خون در پوست سر
• دست‌یابی به نتایج ملموس در طول ۲ ماه
• روش کم تهاجمی و بدون درد است و نیاز به بستری شدن ندارد و طول دوره بهبودی پس از اجرای این روش درمانی کاملاً کوتاه است.

◄مزوتراپی مو چگونه انجام میشود ؟

در این روش، با تزریق ترکیبات دارویی به لایه میانی پوست که مزودرم نام دارد، به تقویت ریشه‌های مو کمک می‌شود. این ترکیبات دارویی که شامل مواد مغذی و مفید هستند توسط سوزن‌های ریز در محل فولیکول‌های مو و به عمق یک میلی‌متری پوست سر تزریق می‌شوند. با این کار پوست سر برای تقویت موها تحریک می‎شود و به عبارتی، با تحریک فولیکول‌ها، فاز رشد موها فعال می‌شود.
◄داروهای مزوتراپی مو
داروهای مزوتراپی مو از مواد موردنیاز برای تقویت فولیکول‌ها به دست می‌آیند. این مواد معدنی و طبیعی هستند و به همین خاطر احتمال بروز واکنش آلرژیک را به حداقل می‌رسانند. در ادامه هر یک از مواد مورد استفاده در ترکیبات مزوتراپی مو را نام می‌بریم:
• انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین ث و بیوتین. این مواد موجب افزایش گردش خون در سر و همچنین تقویت فولیکول‌ها می‌شوند.
• عصاره گیاهان از جمله گیاه نخل اره‌ای، گیاه جینسینگ، گیاه جینکوبلوبا و گیاه رزماری عصاره این گیاهان دارویی موجب افزایش گردش خون در ریشه موها و کاهش تأثیرات منفی هورمون دی‌هیدرو‌تستوسترون (که از علل اصلی ریزش مو در آقایان است) می‌شود.

◄انتظاراتی که از نتیجه مزوتراپی مو باید داشته باشیم

مزوتراپی برای مو روش کاملاً بی خطر و ایمن است و به همین دلیل در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار گشته است. برای انجام آن نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی نیست و بدون ناراحتی خاصی انجام می شود. مزوتراپی، می تواند یکی از روش های درمانی کمکی برای آلوپسی آره آتا (Alopecia Areata) باشد. در این صورت، کورتون، به روش مزوتراپی، در محل مورد نظر تزریق می شود. انتظار می رود موهای آسیب دیده با این روش به سرعت درمان شوند و هم چنین از پیری زودرس موها نیز جلوگیری شود. روش مزوتراپی مو سبب تحریک رشد موها شده و مشکلات پوست سر از قبیل چربی زیاد و شوره را نیز درمان می کند.
◄چند جلسه درمانی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب نیاز است؟
معمولاً ۱۰ جلسه برای تحریک رشد مو لازم است. توصیه می‌شود در ۲ تا ۳ ماه اول درمان، جلسات درمانی هر دو هفته یک مرتبه برگزار شده و تزریق انجام شود و پس از آن فاصله زمانی بین جلسات به مرور افزایش یابد. نتایج جوانسازی مو پس از ۲ تا ۳ ماه خود را نشان می‌دهند. تنها عیب مزوتراپی مو این است که باید برای حفظ نتایج فرایند هر ۲ تا ۳ ماه یک مرتبه یک جلسه درمانی برگزار شود.


◄توصیه های قبل از مزوتراپی مو

یک روز قبل از مزوتراپی استفاده از محلول های ریزش مو را قطع کنید. پیش از مراجعه برای انجام مزوتراپی مو لازم است موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید و پس از آن از هیچ گونه ماده‌ی موضعی و حتی محلول های ضد ریزش مو اعم از گیاهی و شیمیایی استفاده ننمایید.
◄مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

پس از مزوتراپی مو استحمام تا ۲۴ ساعت ممنوع است و در طول دوره‌ی مزوتراپی، نباید از رنگ و سایر مواد شیمیایی روی موها استفاده کرد. در صورت امکان در روزهای بعد از تزریق روزانه چند دقیقه محل تزریق را با سر انگشتان ماساژ دهید.


فروشگاه سودا مدیکا

◄خطرات احتمالی و عوارض جانبی

با این که مزوتراپی مو یک روش مطمئن و بی‌خطر است اما ممکن است برخی از عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد. عوارض مزوتراپی ممکن است شامل کبودی، تورم، عفونت، آلرژی، احساس سوزش، التهاب، بثورات پوستی، تغییر رنگ پوست و درد خفیف در ناحیه درمان شده می‌شود.
◄مزوتراپی مو برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

خانم های باردار، بیماران قلبی، افرادی که مبتلا به سرطان های پیشرفته هستند، افراد دارای سوابق آلرژی شدید، افرادی که داروهای ضد انعقادی مصرف می کنند و افرادی که دیابت کنترل نشده دارند باید از انجام مزوتراپی برای موها پرهیز نمایند.