advertise

نکاتی که هنگام خرید دستگاه لیزر مو باید بدانید !

فروشگاه سودا مدیکا

امروزه لیزر موهای زائد به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه و دائمی برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن رواج یافته است. با این حال، با افزایش محبوبیت لیزردرمانی برای موهای زائد، تعداد دستگاههای موجود نیز افزایش یافته است و به همین دلیل شناخت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد اهمیت دارد .
در این مقاله ، انواع مختلف دستگاه های لیزر موهای زائد حرفه ای را مقایسه خواهیم کرد تا به شما کمک کند بدانید که بهترین دستگاه لیزر موی زائد کدام است و مناسبترین با توجه به نیاز های شما کدام است.همچنین به شما کمک خواهیم کرد تا بررسی عوامل مختلف بهترین دستگاه را انتخاب و خریداری نمایید.
عامل اول : نوع پوست و مو 
انتخاب از بین انواع دستگاه لیزر موهای زائد با وجود طیف گسترده ای از دستگاه های لیزر موهای زائد و تعیین اینکه کدام فناوری حرفه ای برای نیازهای شما بهتر است دشوار است. به طور کلی، بیشتر دستگاه های لیزر موهای زائد به رنگدانه پوست و رنگدانه مو متکی هستند. فناوری های لیزر موهای زائد رنگدانه های مو را هدف قرار می دهند، دمای ریشه های مو را به اندازه کافی بالا می برند تا فولیکول مو آسیب ببیند، بدون اینکه بر بافت اطراف تأثیر بگذارد. به دلیل استفاده از اشعه لیزر غلیظ و قدرتمند، این امر به اندازه کافی به پیاز مو آسیب می رساند به طوری که مو دیگر قادر به رشد نیست و در نهایت پوستی صاف و بدون مو خواهید داشت. بسته به نوع پوست و موی هر بیمار، متخصص لیزر می تواند در انتخاب سیستم لیزر مناسب برای نیاز هر فرد راهنمایی کند.


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

میزان طول موجی که دستگاه­‌های لیزر تولید و تابش می‌­کنند یکی از مهم‌ترین و اساسی ترین مواردی هست که در کاربردهای دستگاه لیزر اثرگذار می­‌باشد.

۱- لیزر الکساندریت
به محدوده طول موج ۷۱۰ تا ۸۰۰ نانومتر لیزر الکساندرایت گفته می‌­شود و از آنجایی که این دستگاه‌­های الکساندرایت، طول موجی حدود ۷۵۵ نانومتر را ساطع می­‌کنند، به آن­ها دستگاه‌­های لیزر الکساندرایت گفته می‌­شود.
طول موج لیزر موهای زائد در دستگاه لیزر الکساندرایت برای پوست‌های روشن‌تر و موهای نازک‌تر مناسب بوده و به کار بردن آن در پوست‌های تیره‌تر توصیه نمی‌شود. به دلیل اینکه در آنها از سنگ یاقوت یا الکساندرا استفاده شده است دارای کیفیت بالایی هستند و عمدتا برای لیزر موهای زائد استفاده می شوند. نور لیزر این نوع دستگاه متمایل به سرخ و در محدوده مادون قرمز است که بیشترین کاربرد آنها در لیزر موهای زائد می باشد و گاهی با کوتاه کردن پهنای پالس و زمان تخلیه در هدف این نوع دستگاه‌ها میتوان برای از بین بردن رنگدانه‌های پوستی،تتو و یا کک و مک استفاده کرد. یکی از برند های معتبر در این رده دستگاه‌ها، دستگاه لیزر الکساندرایت جنتل مکس ساخت کمپانی کندلا امریکا است و برای مشاوره در خرید آن میتوانید با کارشناسان ما  تماس بگیرید.

۲- لیزر دایود لیزر Diode ۸۱۰ nm
در طول درمان می تواند نور کوتاه و موج بلند را برای هر دو نوع موی روشن و متوسط و بر روی انواع پوست روشن تا متوسط ساطع کند. این فناوری لیزر به چندین جلسه درمانی کوتاه مدت و بدون فواصل زمانی نیاز دارد.

۳- لیزر روبی Ruby Laser ۶۹۵ nm
یکی از قدیمی ترین و کم استفاده ترین فناوری هایی است که در حال حاضر در بازار موجود است. با این حال این لیزر سالهاست که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته زیرا قادر است موهای ناخواسته را با حداقل عوارض جانبی به طور موثر و ایمنی از بین ببرد. لیزر روبی یک انتخاب عالی برای موهای روشن یا ظریف است اما نباید از آن روی پوست های تیره و برنزه استفاده شود. یک نکته مهم در مورد لیزر روبی این است که تاخیر بین پالس های لیزر به صورت سفارشی برای به حداقل رساندن ناراحتی هر بیمار در طول درمان قابل انجام است. این امر منجر به آسیب انتخابی به فولیکول های مو می شود و پوست اطراف ناحیه درمان را ایمن و بدون درد نگه می دارد.

۴ - لیزر ان دی یاگ Nd: YAG فناوری لیزر ان دی یاگ نانومتر برای درمان موهای زائد افرادی مناسب است که نواحی ملانین بسیار متمرکز داشته باشند، زیرا این لیزر نسبت به دستگاههای دیگر سرعت جذب ملانین ضعیف تری دارد. طول موج های طولانی تر استفاده شده در این فناوری اجازه می دهد تا به رنگدانه ملانین در پوست و موها نفوذ کند. در مجموع، این دو ویژگی منحصر به فرد این فناوری، را به موثرترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد در افراد با رنگ پوست تیره تر تبدیل کرده است. همچنین معلوم شده که این نوع لیزر به دلیل تمایل به هدف قرار دادن مناطق غلیظ رنگدانه سازی ملانین، در درمان موهای روشن یا ریز موثر نیست.


بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست های تیره
در حالی که فن آوری های بسیاری وجود دارد که ادعا می کنند موهای تیره را به طور موثری درمان می کنند، اما بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای موهای تیره لیزر تیتانیوم میباشد که طول موج Nd: YAG ۱۰۶۴ nm را نیز داراست. این دستگاه که جزو به روز ترین دستگاههای حال حاضر در دنیاست با داشتن سه طول موج الکساندرایت، دایود و ان دی یگ انواع تیپ های پوستی از روشن تا تیره را پوشش میدهد .این لیزر موثرترین فناوری برای موهای زائد در پوست های تیره و افرادی است که برنزه می شوند، زیرا می تواند کنتراست کم بین مو و پوست را تشخیص دهد و با سهولت بی نظیری موهای زائد را به طور موثر و ایمن از بین ببرد. برای دیدن مشخصات دستگاه تیتانیوم  اینجا کلیک کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای موهای روشن یا بور
درمان موهای روشن، مانند موهای بور یا خاکستری، با استفاده از لیزر موهای زائد مشکل تر است زیرا با توجه به مقدار محدود رنگدانه در موی افراد روشن، برخی از فناوری های لیزر در تشخیص و از بین بردن فولیکول مو موثر نیستند. دو نوع دستگاه موثر لیزر موهای زائد برای موهای روشن و بور موثر می باشد که شامل GentleMax Pro است که از فناوری Alexandrite ۷۵۵ nm استفاده می کند و دستگاه لیزر titanium ۲۰۲۲ که سه طول موج را برای انواع طیف های پوست و مویی از تیره تا روشن داراست.


طول موج دستگاه لیزر مو زائد تنها عامل تعیین کننده در اثربخشی روش‌های لیزر نخواهد بود؛ به عبارت دیگر پس از اینکه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کردید، باید به نکات دیگری نیز توجه کنی.
عامل دوم :
معتبر بودن برند دستگاه یکی از مواردی که در تشخیص اصل از تقلبی بودن دستگاه به ما کمک میکند توجه به برند دستگاه است. توجه به نوع برند دستگاه از انجایی حائز اهمیت میباشد که دستگاههای با برند معتبر دارای مجوزها و تاییدیه های درمانی مورد نیاز از جمله FDA آمریکا و CE اروپا و یا تاییدیه وزارت درمان میباشند و از این رو دستگاههایی که دارای برند معتبر نیستند مجوزهای لازمه را ندارند.مورد دیگری که باید به آن توجه کرد اینست که برند و نام دستگاه باید بصورت حک شده و یا ثابت روی دستگاه باشد و بصورت برچسب نباشد.
عامل سوم:
که در واقع به معتبر بودن برند دستگاه نیز ربط دارد داشتن گارانتی و پشتیبانی معتبر است تا به هنگام بروز ایرادات و اشکالات فنی به دردسر نیافتید. دستگاهی که از برند معتبری نباشد قطعا پشتیبانی معتبری نیز نخواهد داشت.
عامل چهارم:
توجه به قدرت استاندارد دستگاه است. داشتن قدرت بالاتر نشانه قویتر بودن دستگاه نیست و ممکن است باعث آسیب به پوست شود. بهترین قدرت دستگاه ۱۲۰۰ وات است در واقع قدرت بالاتر تنها انرژی اضافه است حتی اگر استاندارد باشد.


فروشگاه سودا مدیکا

امیدوارم با مطالعه این مقاله بتوانید بهترین دستگاه لیزر موی زائد را انتخاب و خریداری نمایید. شرکت سودامدیکا مفتخر است با عرضه بهترین و به روز ترین انواع دستگاههای لیزر، پوست ، مو و زیبایی با برندهای معتبر در خدمت شما کلینیک داران و پزشکان محترم باشد جهت هرگونه مشاوره و خرید دستگاه  با ما در تماس باشید.