advertise

درمان عروق عنکبوتی با لیزر

فروشگاه سودا مدیکا

روش درمان با لیزر، بهترین روش برای برطرف کردن رگ‌های واریسی و عنکبوتی می‌باشد و با این روش به پوستی صاف و بدون لکه خواهید رسید. این روش، بدون آسیب زدن به سطح پوست، رنگ‌دانه‌ی موجود در خون را مورد هدف قرار می‌دهد و باعث از هم پاشیدن و بستن آن می‌شود. سپس مجاری خونی تنگ‌تر شده و رگ‌های عنکبوتی ناپدید می‌شوند. در اکثر موارد، رگ‌های عنکبوتی به وجود آمده در پشت زانوها و ران‌ها تحت درمان قرار می‌گیرند.لیزر درمانی، رگ‌های عنکبوتی را فوری برطرف می‌کند و بنابراین شما می‌توانید نتایج این درمان را به‌محض انجام درمان مشاهده و از آن لذت ببرید.
رگ‌های عنکبوتی، عروق خونی نازک شده یا کشیده شده‌ای هستند که دارای یک الگوی شاخه شاخه‌ای می‌باشند و معمولاً در ران‌ها، پایین پا و گاهی بر روی صورت پدیدار می‌شوند. رگ‌های عنکبوتی درواقع تدریجی و پیش‌رونده هستند و معمولاً با بالا رفتن سن، تعداد آن‌ها بیشتر شده و مشخص‌تر می‌شوند. برای درمان این عروق و ناپدید کردن آن‌ها از روی پوست، از درمان لیزری عروق می‌توان استفاده کرد.


فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا
فروشگاه سودا مدیکا

عوامل زمینه ساز ایجاد عروق عنکبوتی :

 آسیب رسیدن به عروق
وجود بیماری‌های پوستی از قبیل رزاسه
عوامل ژنتیکی
عوامل آب و هوایی
قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در طولانی مدت
اثرات آلودگی هوا و مواد شیمیایی
بارداری
تغییرات فشارخون در بدن

انواع لیزر برای از بین بردن عروق عنکبوتی

 لیزر درمانی، یک روش بدون درد است که درمانی مؤثر برای برطرف ساختن رگ‌های عنکبوتی و رگ‌های واریسی می‌باشد. در این روش، از تکنولوژی جدید لیزری برای هدف قرار دادن رگ‌ها و تجزیه‌ی دیواره‌ی رگ استفاده می‌شود. در طی چند هفته، دیگر اثری از این رگ‌ها نخواهد بود.
انواع روش‌های لیزری برای درمان رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی عبارت‌اند از:

 دستگاه لیزر پی دی ال(PDL)
 لیزر (Nd:YAG)
دستگاه لیزر الکساندرایت
دستگاه لیزر کیوسوئیچ
دستگاه لیزر فرکشنال CO۲

مراقبتهای قبل از درمان

• یک هفته قبل و یک هفته بعد از درمان، از مصرف آسپرین یا داروهای دیگر رقیق کننده‌ی خون (مانند ویتامین E، جینگو بیلوبا)، ایبوپروفن یا دیگر داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (مانند داروهای آرتروز) خودداری کنید زیرا این داروها می‌توانند سبب افزایش خونریزی و کبودی شوند.
• شب قبل از عمل یا همان روز عمل از استعمال کرم، لوسیون، روغن یا مواد برنزه کننده خودداری کنید.
• هنگامی که رگ‌های رتیکولارتان (رگهای آبی و تارعنکبوتی) را درمان کرده‌اید توصیه می‌شود که برای ۴۸ ساعت پروازتان را به تأخیر بیاندازید.
• اگر قبل از مراجعه برای درمان، دچار تب یا بیماری دیگری شده‌اید، باید وقت دیگری را برای مراجعه در نظر بگیرید.


نحوه درمان

 پرتوی انرژی متمرکز لیزری، رنگدانه‌ی موجود در خون را مورد هدف قرار داده و گرمای به وجود آمده از لیزر، بدون آسیب رساندن به سطح طبیعی پوست، خون درون عروق را لخته می‌کند و باعث فروپاشی و بستن آن می‌شود. در طی چند هفته، عروق شروع به کاهش و ناپدید شدن می‌کنند و سلول‌های بیگانه‌خوار (تمیز کننده) در بدن، خون را پاک می‌کنند. در طی یک دوره‌ی چهار تا شش هفته‌ای، رگ‌ها جذب بدن شده و ناپدید می‌شوند.


فروشگاه سودا مدیکا

مراقبت های بعد از درمان

۱- فوراً بعد از درمان باید برای خنک کردن ناحیه‌ی درمان شده، از پک‌های سرد روی آن ناحیه استفاده کرد تا ورم کمتر و درد برطرف شود.
۲- می‌توانید از پدهای گاز در سایز ۴ در ۴ یخ‌زده که از قبل با آب مرطوب کرده‌اید و در کیسه‌های نایلونی کوچک قرار داده‌اید استفاده کنید.
۳- در چهار یا پنج روز اول بعد از درمان، برای جلوگیری از آسیب و تروما در ناحیه‌ی درمان شده با آب داغ حمام نکنید، ورزش‌های هوازی انجام ندهید، ماساژ نگیرید و غیره.
۴- حداقل یک ماه بعد از درمان، بیمار باید از کرم ضد آفتاب با فاکتور بالا (SPF ۳۰ تا ۵۰) استفاده و از ناحیه‌ی درمان شده در مقابل تابش مستقیم نور خورشید محافظت کند.
۵- تنینگ یا برنزده کردن بعد از جلسات لیزر درمانی رگ‌های عنکبوتی باعث افزایش تولید ملانین پوست خواهد شد که این امر ممکن است منجر به ایجاد لکه‌هایی روی پوست شود.
۶- بیمار می‌تواند فوراً بعد از عمل از مواد آرایشی بر روی پوست خود استفاده کند. اگرچه ما به بیمارانمان توصیه می‌کنیم که در صورتی که پوست ناحیه‌ی درمان شده پوسته‌پوسته و خشک شده است، این کار را انجام ندهند. پوست شما ممکن است در طی این مدت حساس شود و تمیز کردن آرایش، خصوصاً اگر مواد آرایشی به‌سختی از روی پوست پاک شود، ممکن است به پوستتان آسیب برساند و آن را مستعد عفونت کند.
۷- در صورت آسیب یا تخریب پوست، به بیماران توصیه می‌کنیم که روی ناحیه‌ی درمان شده را با باند بپوشانند تا از خطر تروما و بروز عفونت در طی چهار یا پنج روز اول بعد از درمان جلوگیری کنند.
۸- اگر ناحیه درمان شده در معرض آلودگی قرار می‌گیرد، باید آن را برای ده روز با یک بانداژ بپوشانید.

با کلیک بر روی کادر زیر میتوانید دستگاه لیزر کیوسوییچ فایرلایت آلمانی را با گارانتی یکساله از شرکت آذرخش طب خریداری کنید